Рэжым работы ўстановы адукацыі ў шосты школьны дзень
з 8.30 да 15.30.
16 сакавіка
10.50
2-7 кл. Пазнавальная гадзіна “Свет творчых прафесій” |
8-9 кл. Экскурсія на МТФ Макарычы |
10-11кл.Прафарыентацыйная гадзіна “Кудапоступать.бай” |
Назва |
Час правядзення |
Удзельнікі |
Кабінет |
Настаўнік |
Сваімі рукамі |
11.45-13.25 |
5-9 кл |
каб. абс.працы |
Літвіновіч С.А. |
Спадчына |
9.00-10.40
|
2-4 кл |
каб.4 класа |
Карыба Т.І. |
Суднамадэляванне |
10.50-14.10 |
5-11кл |
майстэрня |
Роліч А.М.. |
Февраль
суббота, 12.00-13.00
03.02 "Что необходимо знать о наркомании и наркотиках"
10.02 "Не может быть ни одной причины бить ребёнка"
17.02 "Родителям о Снюсах"
24.02 "Административное правонарушение подростка и наказание"
свернуть
ПЛАН ВЫХАВАЎЧЫХ МЕРАПРЫЕМСТВАЎ
У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ ІІ ПАЎГОДДЗЕ 2023/2024н.г
Дата |
Мерапрыемства |
Удзель-нікі |
Адказны |
13.01 Фарміраванне ЗЛЖ |
Ранішнік “Раство Хрыстова” |
2-7 кл |
Карыба Т.І. |
Ток-шоу “Камп’ютар і здароўе” |
9-11кл |
Баравая А.І. |
|
Турнір “Снежны снайпер” |
4-8 кл |
Кібалка І.А. |
|
Алімпіяда па ПДР |
5-7кл |
Баравы В.І. |
|
20.01 Працоўнае і прафесійнае выхаванне |
Пазнавальная гульня “Прафесія – выратавальнік” |
2-4 кл |
Кляпец А.А. |
Акцыя “Снежная сцяжынка” |
5-7 кл |
Кл.кіраўнікі |
|
Камп’ютарнае тэсціраванне “Профіль” |
9-11 кл
|
Алешка М.Э. |
|
27.01 Сямейнае выхаванне |
Поле цудаў “Сям’я традыцыямі моцная” |
2-5 кл |
Кібалка А.Л. |
Сюжетна-ралявая гульня “Мае абавязкі ў сям’і” |
6-8 кл |
Касач А.А. |
|
Экскурсія в вайсковую частку 2044 г. Смаргонь |
9-11кл |
Карыба Т.І. |
|
03.02 Грамадзянскае выхаванне |
Квэст-гульня “Мая Беларусь” |
2-4 кл |
Карыба Т.І. |
Брэйнг-рынг «Мова родная, мова бацькоў» |
8-9 кл |
Анціпава М.Ч. |
|
Вечар сустрэчы з выпускнікамі |
10-11кл |
Алёшка М.Э. |
|
10.02 Фарміраванне ЗЛЖ |
Гульнявая праграма “Загадкі доктара Айболіта” |
2-4 кл |
Хрытанкова Н.В. |
Свята “Лыжня заве” |
5-11кл |
Кібалка І.А. |
|
17.02 Працоўнае і прафесійнае выхаванне |
Творчая майстэрня “Падарунак для таты” |
2-5 кл |
Кляпец А.А. |
Відэасалон “Топ 10 сучасных прафесій” |
6-8 кл |
Літвіновіч С.А. |
|
Аперацыя “Клопат” |
9-11кл |
Кл.кіраўнікі |
|
24.02 Сямейнае выхаванне |
Конкурсна-пазнавальная програма «Аты-баты, мы - салдаты» |
2-5кл |
Карыба Т.І, класныя кіраўнікі |
Ваенна-спартыўнае свята да Дня Абаронца Айчыны |
6-11кл |
Баравы В.І., класныя кіраўнікі |
|
02.03 Грамадзянскае і духоўна-маральнае выхаванне |
Гульня- конкурс “Пад небам Бацькаўшчыны” |
2-4 кл |
Літвіновіч С.А |
Дзелавая гульня “Як паважаць чалавека” |
5-7 кл |
Касач А.А. |
|
Экскурсія ў музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны |
8-11кл |
Роліч А.М. |
|
09.03 Фарміраванне ЗЛЖ |
Квэст-гульня “У пошуках здароўя” |
2-4 кл |
Хрытанкова Н.В. |
Спартыўнае свята “У камандзе толькі дзяўчынкі” |
5-11кл |
Кібалка І.А., кл.кіраўнікі |
|
16.03 Прафесійнае выхаванне |
Пазнавальная гадзіна “Свет творчых прафесій” Конкурс чытальнікаў “Жывая класіка” |
2-11кл |
Анціпава М.Ч., кл.кіраўнікі |
23.03 Сямейнае выхаванне |
Шоу талентаў “Фабрыка зорак” |
2-4 кл |
Кібалка А.Л. |
Семейны спрынт “Быць сям’ей здаровай модна” |
5-7 кл |
Карыба Т.І. |
|
Гутарка “Кожная сям’я шчаслівая па- свойму” |
8-11кл |
Баравая А.І |
|
06.04 Грамадзянскае і маральнае выхаванне |
Фестываль патрыятычнай песні “Да подзвіга герояў песняй дакраніся”
|
2-11 кл |
Карыба Т.І., кл.кіраўнікі |
13.04 Фарміраванне ЗЛЖ |
Фестываль дваровых гульняў |
2-5 кл |
Хрытанкова Н.В. |
Спартыўнае свята “Алімпійскі талент” |
6-11кл |
Кібалка І.А. |
|
20.04 Працоўнае і прафесійнае выхаванне |
Акцыя “Наш чыcты і прыгожы аграгарадок” |
2-4 кл |
Кл.кіраўнікі |
Акцыя “Абеліск” |
5-11кл |
Літвіновіч С.А., кл.кіраўнікі |
|
27.04 Сямейнае выхаванне |
Агляд-конкурс “Сямейны радавод” |
2-11 кл |
Баравая А.І., кл.кіраўнікі |
Пасяджэнне клуба “Дыялог” |
замяшчальныя сем’і |
Кібалка А.Л. |
|
04.05 Грамадзянскае і духоўна-маральнае выхаванне |
Прагляд і абмеркаванне фільма “Дзяўчынка шукае бацьку” |
2-5 кл |
Карыба Т.І. |
Экскурсія “Мірскі замак” |
6-9 кл |
Касач А.А. |
|
Віктарына “Тэрыторыя Перамогі” |
10-11 кл |
Анціпава М.Ч. |
|
11.05 Фарміраванне ЗЛЖ |
Спартыўнае свята “Спорт. Здоровье. Успех –это задача для всех!” |
2-11 кл |
Хрытанкова Н.В. Кібалка І.А. |
18.05 Працоўнае выхаванне |
Інтэлектуальная віктарына “Угадай прафесію” |
2-4 кл |
Кібалка А.Л. |
Аперацыя “Кветнік” |
5-8 кл |
Літвіновіч С.А. |
|
Экскурсія “Сельскагаспадарчыя прафесіі” |
9-11 кл |
Баравы В.І. |
|
25.05 Сямейнае выхаванне |
Мультсалон “ Сямейныя каштоўнасці” |
2-4кл |
Кляпец А.А. |
Паход выхаднога дня “Вясёлая прагулка разам» |
5-7 кл |
Кл.кіраўнікі |
|
Інтэрактыўны занятак “Як добра, што ёсць бацькоўскі дом” |
9-11 кл |
Кібалка А.Л. |
|
Кожную суботу |
Заняткі гурткоў згодна графіку |
2-11кл |
Педагогі ДА |
Работа кіраўніка па ваенна-патрыятычным выхаванні |
2-11кл |
Карыба Т.І. |
|
Работа спартыўнай залы: -спартыўныя гульні , трэніроўка каманд па гульнявых відах спорту; удзел у раённых спаборніцтвах |
5-11кл |
Кібалка І.А. |
|
Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі |
2-11кл |
Настаўнікі |
|
Работа камп’ютарнага класа |
2-11кл |
Алешка М.Э. |
|
Кансультацыі для бацькоў |
законныя прадстаў-нікі |
Кібалка А.Л. |
свернуть